سامانه پیام کوتاه جام جم
پرینت

آخرین وضعیت آب و هوا ی مشهد و جاده های خراسان رضوی

دو شنبه 29 اسفند 1390 ، ساعت 09:16 - کد: 23903
بارش برف و باران که از صبح امروز در مشهد آغاز شده است هم‌اکنون شدیدتر شده است.

بارش برف و باران که از صبح امروز در مشهد آغاز شده است هم‌اکنون شدیدتر شده است.

به گزارش سه نسل، بنابر پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان خراسان رضوی، فردا در بیشتر نقاط استان، بارش برف و باران پیش‌بینی‌ شده است و از صبح دوشنبه احتمال بارش برف به‌ویژه در نواحی شمالی استان و مشهد وجود دارد اما به تدریج کاهش ابر پدیده‌ غالب است.

حداقل دمای هوای مشهد امروز و فردا، چهار درجه زیر صفر و حداکثر دمای این شهر را در این مدت پنج درجه بالای صفر پیش‌بینی شده است.

بنابر اطلاعیه مرکز مدیریت راه‌های خراسان رضوی، هم‌اکنون در محورهای مشهد - قوچان به سوی چکنه و گردنه عبدالله گیو، قوچان - باجگیران و درگز، سبزوار - اسفراین و محور کلات بارش برف جریان دارد.

تمام رانندگانى که قصد عبور از محورهای مختلف استان را دارند، قبل از حرکت از طریق شماره ارتباطی 141 و یا تلفن 3411000-0511 از آخرین وضعیت مسیر تردد خود اطلاع یابند، ضمن اینکه بنا بر اعلام این مرکز نیروهای راهداری در تمام محورهای استان به صورت فعال و برای تامین امنیت تردد مسافران حضور دارند.
بارش برف تردد در محورهای اصلی خراسان رضوی را کند کرد
بنابر اعلام مرکز مدیریت راه‌های خراسان رضوی؛ با توجه به بارش برف در محورهای منتهی به مشهد، چناران، درگز، قوچان،کلات، نیشابور، جوین، جغتای و بخش احمد آباد تردد در این مسیرها به کندی صورت می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل راه و ترابری خراسان رضوی، مرکز مدیریت راه‌های استان اعلام کرد: با توجه بارش برف در محورهای منتهی به مشهد، چناران، درگز، قوچان،کلات، نیشابور، جوین، جغتای و بخش احمدآباد و همچنین محورهای سبزوار_اسفراین و سبزوار- شاهرود و گردنه‌های تیوان و کبکان درگز لازم است خودروهای عبوری از این محورها با رعایت تمام قوانین رانندگی و سرعت مطمئنه در مسیر خود تردد کنند.

همچنین براساس این اطلاعیه با توجه به وزش باد در محورهای منتهی به بردسکن و رشتخوار رانندگان به هنگام عبور از این مسیرها تمام نکات ایمنی را رعایت کنند.

وضعیت سایر مسیرهای استان عادی است و تردد در آنها به صورت روان جریان دارد.

مرکز اطلاعات راه‌های خراسان رضوی از تمام رانندگانى که قصد عبور از محورهای مختلف استان را دارند، درخواست کرد: قبل از حرکت از طریق شماره ارتباطی 141 و یا تلفن 3411000-0511 از آخرین وضعیت مسیر تردد خود اطلاع یابند، ضمن این که بنا بر اعلام این مرکز نیروهای راهداری در تمام محورهای استان به صورت فعال و برای تامین امنیت تردد مسافران حضور دارند.