سامانه پیام کوتاه جام جم
پرینت

پرفروش ترین اسباب بازی های دنیا + عکس

سه شنبه 28 دی 1389 ، ساعت 10:36 - کد: 21113
تا به حال فکر کرده اید کدام نوع اسباب بازی ها پر فروش تر و معروف تر هستند ؟ در این گزارش قصد داریم شما را با این اسباب بازی ها بیشتر آشنا کنیم...

بیش از 40 سال بود که باربی به عنوان ملکه عروسک ها نقش بازی می کرد. تا زمانی که براتز در سال 2001 به بازار آمد و درکنار عروسک های دیگر با نام های متعدد قرار گرفت. مانند: یاسمین، ساشا، جده، کلو، فانکی، اوجی و ... این عروسک در مدت زمان بسیار کوتاهی با وجود ظاهر نه چندان زیبا و  عجیب و غریب خود، درمیان دختر بچه ها محبوبیت یافت، و درکمتر از یک سال یک میلیارد دلار فروش کرد.

تا به حال فکر کرده اید کدام نوع اسباب بازی ها پر فروش تر و معروف تر هستند ؟ در این گزارش قصد داریم شما را با این اسباب بازی ها بیشتر آشنا کنیم:


اول: دست بند های رنگی


چه کسی می داند چرا بچه این دست بند های کشی را دوست دارند؟ اصلا چرا چنین چیز ساده ای توجه کودکان را به خود جلب می کند ؟ شاید بستن این دست بند ها، گاهی باعث حواس پرتی آنها در کلاس درس می شود برای همین است که در بسیاری از مدارس استفاده از آن ها را ممنوع شده است.


دوم: عروسک هایی با نام تجاری (براتز)به گزارش بانکی ، بیش از 40 سال بود که باربی به عنوان ملکه عروسک ها نقش بازی می کرد. تا زمانی که براتز در سال 2001 به بازار آمد و درکنار عروسک های دیگر با نام های متعدد قرار گرفت. مانند: یاسمین، ساشا، جده، کلو، فانکی، اوجی و ... این عروسک در مدت زمان بسیار کوتاهی با وجود ظاهر نه چندان زیبا و عجیب و غریب خود، درمیان دختر بچه ها محبوبیت یافت، و درکمتر از یک سال یک میلیارد دلار فروش کرد.
 

سوم: عروسک فربی


چگونه کودکان می توانستند این عروسک کوچک با نام کوتاه و زیبایش را دوست نداشته باشند. چشمانی زیبا که مژگانش به هم می خورد. ابتدا با شروع تعطیلات وارد بازار شد و مورد استقبال خوبی قرار گرفت.بعد ها با خوش ذوقی جوانی مخترع مجهز به نرم افزاری شد که قادر بود کلمات صاحب خود را تکرار کند. در سال 2005 بعد از آن که 40 میلیون عدد از این عروسک به فروش رسید، نسخه جدید از عروسک ها به بازار عرضه شد که قابلیت تشخیص صدای صاحب خود را داشت و هم چنین می توانست پاسخ گوی صدای او باشد. این قابلیت عروسک به علت نگهداری برخی اطلاعات محرمانه شخصی توسط عروسک با عدم استقبال کمیته امنیت ملی آمریکا روبرو شد. همچنین خطوط هوایی ، فربی را در زمره وسایل الکترونیکی قرار داد که استفاده از آن درحین پرواز ممنوع بود. ولی خب می توان  مطمئن بود که عروسک فربی تروریست نیست.
 

چهارم: بازی های کامپیوتری دستی


این دستگاه های کامپیوتری کوچک دستی، که با حداقل به کار بردن تکنولوژی  و با کیفیت پایین LCD در دست کودکان ، از سال 1996 که در ژاپن تولید شده اند تا به حال بیش از 70 میلیون دلار در سراسر دنیا فروش داشته اند. بسیاری از کودکان و جوانان ساعت ها سر در این بازی دارند و حتی بعضی در مدرسه  به جای بازی با همسالان خود با این دستگاه ها مشغول هستند.


پنجم: عروسک لرزانعروسک Tickle Me Elmo  در سال 1996 به بازار آمد. با ظاهر معصومانه، که البته چندان هم مظلوم به نظر نمی رسید. در آن زمان توسط شرکت لیکو تویز به بازار عرضه شد. وقتی قلقلک داده می شد، شروع می کرد به لرزیدن، استقبال بسیار بالایی که از آن در بازار شد، باعث شد تا عروسک حتی به قیمتی بالاتر از حد واقعی خود فروخته شود. در آن زمان مطلبی که جالب تر به نظر می رسید این بود که  والدین به خرید این نوع عروسک اصرار بیشتری داشتند.

 

ششم: عروسک beanie babies

موفقیت و رونق این عروسک به دلایل مختلفی که با عقاید متداول مردم سر و کار داشت با فراز و نشیب های زیادی روبرو بوده است. بسیاری عروسک را تنها کیفی پر از مواد مخصوص با قیافه ای با نمک و اسمی  دوست داشتنی تصور می کنند. تنوع طلبی کودکان در سال  1995 در زمینه عروسک باعث شد تا کسانی که عروسک های قدیمی و جدید را جمع آوری می کردند، درهای انبار خود را بگشایند و در این میان این عروسک های بانمک و البته استاندارد  beanie babies  که  می توانست به قیمتی بیش از 2000 دلار به فروش برسد کم کم از دور خارج شد.و تنها زمانی این وضعیت بهتر شد که شرکت "مک دونالد" در جعبه های شادی (جعبه غذای کودکان) ، تعداد کمی از این عروسک ها را توزیع کرد. این امر گذرا بود و تا سال 2008 به نحوی  Beanie Banies  در این عرصه با همه محبوبیت که داشت برای باقی ماندن تلاش خود را کرد.

 

هفتم: کارت های بازی

 

این نوع از کارت ها به نحوی که به عنوان بازی از آن ها استفاده شود در سال 1920 در هاوایی و در مدارس به عنوان بازی حروف الفبایی رواج پیدا کرد. البته این کارت ها به صورت پازل هایی که قابلیت جمع آوری داشته باشند و بر روی آن ها عکس های  شخصیت های کارتونی و معروف نیز حک شده باشد نیز کاربرد دارد. بازی با کارت ها پیش از آن که کودکان هم  وارد عرصه این بازی شوند،  بیش از 140 میلیون دلار درآمد داشته است. و حالا که این بازی به یک بازی رایج در میان کودکان تبدیل شده است میزان درآمدها از این طریق مطمئنا بیش از این می باشد.

 

هشتم : عروسک Cabbage Patch kids

در سال 1982 به بازار معرفی شد و معروفترین عروسک در دهه خود بوده است. در اولین سالی که در ویترین مغازه ها قرار گرفت بیش از 2.5 میلیون دلار فروش داشت که در زمان خود یک رکورد محسوب می شد. اما در سال 1988 محبوبیت آن کاهش یافت و شرکت  Calec( شرکتی که اولین بار این عروسک را تولید و به بازار عرضه کرده بود) با 300 میلیون دلار بدهی مواجه شد. تولید کننده بزرگ اسباب بازی ، شرکت Hasbro ، برند شرکت را خرید و برای زنده کردن مجدد نام این عروسک کمی تغییرات در ظاهر عروسک ایجاد کرد. به طور مثال کمی صورتش را تیره تر یا به اصطلاح آفتاب سوخته تر و موهایش را مجعد کرد، خط تولید چینی آن را راه اندازی کرد،قابلیت سخن گویی بدان داد و تغییراتی از این دست. این ایده ها  تا سال 1996 بسیار نتایج مطلوبی داشت تا شایعه آسیب رساندن عروسک به کودکان همه آن ها را بر باد داد.

 

نهم:مکعب رابیک

ارنو رابیک مخترع مجارستانی مکعب جادویی –نامی که خود برای آن برگزید- هرگز تصور نمی کرد، اسباب بازی ای را که در سال 1974 اختراع کرده است به پرفروش ترین اسباب بازی ای تبدیل شود که تا به آن زمان وجود داشته اشت. با نظر شرکت تولید کننده آن، مکعب جادویی به مکعب رابیک تغییر کرد. 300 میلیون از این اسباب بازی فکری تنها توسط یک شرکت در سراسر دنیا به فروش رسیده است. این اسباب بازی همچنان در زمره اسباب بازی های معروف بین المللی است  تا جایی  که از آن به عنوان طلای رنگی اسباب بازی ها یاد شده است.

 

دهم:  Pet Rocks

تصور کنید حیوانی خانگی را که نه نیاز به آموزش داشته باشد و نه راه برود و نه نیاز به غذا داشته باشد. این چیزی بود که شخصی به نام گری داهل دقیقا به دنبال آن بود و در سال 1975 از آن رونمایی کرد. این وسیله برای کسانی خوشایند بود که از مسئولیت نگهداری حیوان های خانگی خود خسته شده بودند. داهل چیزی را به بازار عرضه کرد که می توان گفت 1% حاصل تولید اما 99 % آن حاصل تفکر اقتصادی اش بود. سنگ هایی به اشکال متعدد، امامشابه موجودی زنده بسته بندی شده در جعبه های مقوایی راحت برای حمل و نقل تولید شدند. این سنگ ها از جا های مختلف نظیر کالیفرنیا و دیگر سواحل جمع آوری می شدند. این فکر باعث شد در کریسمس همان سال این سنگ ها، هر یک 3.95 دلار به فروش بروند و به همین ترتیب داهل به یک مولتی میلیونر تبدیل شود.

 

گردآوری : ۳ نسل دات کام