سامانه پیام کوتاه جام جم
پرینت

خبرهای دست اول از لیستهای انتخاباتی

پنج شنبه 27 بهمن 1390 ، ساعت 08:49 - کد: 24886
پس از اعلام لیست جبهه متحد , و تغییرات بوجود امده در سر لیست این گروه اصولگرا طی دیروز و امروز چندین گروه سیاسی دیگر نیز فهرست نامزدهای مورد تایید خود را منتشر کردند که در ادامه بخشهایی از انها که به طور رسمی اعلام شده برای شما خوانندگان گرداوری شده است .

درحالی که استاندار تهران اعلام کرده پس از تایید نهایی صلاحیت نامزدها از سوی شورای نگهبان تا دوم اسفند , ما در سوم اسفندماه لیست کاندیداهایی که برای شرکت در انتخابات قطعی شده و حائز شرایط برای حضور در انتخابات هستند را در فرمانداری‌ها منتشر می‌کنیم , و هنوز تایید یا رد صلاحیت قطعی هیچ نامزدی مشخص نیست , روند اعلام فهرستها و لیستهای انتخاباتی گروههای سیاسی برای انتخابات نهمین دوره مجلس وارد مرحله جدیدی شده است .

پس از اعلام لیست جبهه متحد , و تغییرات بوجود امده در سر لیست این گروه اصولگرا طی دیروز و امروز چندین گروه سیاسی دیگر نیز فهرست نامزدهای مورد تایید خود را منتشر کردند که در ادامه بخشهایی از انها که به طور رسمی اعلام شده برای شما خوانندگان گرداوری شده است .

 ***لیست 30 نفره جبهه پایداری
اسامی لیست 30 نفر جبهه پایداری انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تهران اعلام شد.
کامران باقری لنکرانی سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در نشستی خبری با بیان این‌که جبهه پایداری 200 کاندیدا را برای سراسر کشور معرفی خواهد کرد، به معرفی اعضای لیست 30 نفره حوزه انتخابیه تهران از سوی جبهه پایداری پرداخت.
اسامی این افراد عبارتند از:
1- حجت‌الاسلام و المسلمین آقاتهرانی
2- حجت‌الاسلام و المسلمین حسینیان
3- حجت‌الاسلام و المسلمین نبویان
4- حجت‌الاسلام و المسلمین سقای بی‌ریا
5- زارعی
6- غلامعلی‌ حدادعادل
7- مسعود میرکاظمی
8- دکتر سلیمانی
9- کوثری
10- کوچک‌زاده
11- حجت‌الاسلام و المسلمین رسایی
12- حجت‌الاسلام و المسلمین روانبخش
13- فاطمه آلیا
14- طبیب‌زاده
15- لاجوردی
16- نامجو
17- حمیدزاده
18- نوباوه
19- سیدمهدی هاشمی
20- علی خطیبی شریفی
21- کفایتی
22- علیرضا مرندی
23- خلیلیان
24- آقاپور
25- حسین طلا
26- دکتر جوانمردی
27- بهبهانی
28- استاد آقا
29- محمدجواد محمدی
30- صفارزاده
باقری لنکرانی گفت: برخی از اعضای لیست جبهه پایداری در حوزه انتخابیه تهران با اعضای لیست جبهه متحد اصولگرایان در حوزه تهران دارای اشتراک است گرچه ما در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز لیست‌هایمان با جبهه متحد اصولگرایان دارای اشتراکاتی است

***لیست 20 نفره جبهه ایستادگی
در جلسه شورای عالی جبهه ایستادگی ایران اسلامی پس از بررسی و تبادل نظراعضاء اسامی 20 نفر از لیست تهران این جبهه نهایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه ایستادگی این لیست به شرخ ذیل می باشد.

1-حجه الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود علوی
2- دکتر امیدوار رضایی
3- حجه الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد
4- حجه الاسلام والمسلمین محسن کازرونی
5- دکتر علی مطهری
6- دکتر حسین مظفر
7- مهندس محمدرضا باهنر
8- دکتر علی عباسپور تهرانی فرد
9- دکتر حمیدرضا کاتوزیان
10- حسین فدایی آشیانی
11- پرویز سروری
12- دکتر محمد سلیمانی
13- حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر غلامرضا مصباحی مقدم
14- دکتر بهنام ملکی
15- وهاب عزیزی
16- حبیب الله حبیبی
17- طاهره صاحب الزمانی
18- دکتر ایراندخت فیاض
19- دکتر لاله افتخاری
20- فرشته محمد علی

 ***لیست 16 نفره حامیان ولایت
حمیدرضا کاتوزیان، علی عباسپور، حسین شیخ‌الاسلام و ابوالحسن مخزن موسوی در فهرست انتخاباتی تهران جبهه حامیان ولایت قرار گرفتند و با اضافه شدن چهار نامزد جدید این فهرست انتخاباتی 16 نفره شد.

حمید رضا کاتوزیان وعلی عباسپور تهرانی فرد از اعضای ائتلاف صدای ملت (منتقدین دولت) در فهرست انتخاباتی جبهه حامیان ولایت قرار گرفته‌اند، همچنین حضور حسین شیخ ‌الاسلام و سید ابوالحسن مخزن موسوی رئیس دانشگاه اهل بیت درفهرست این تشکل سیاسی قطعی شده است.

حسین شیخ‌الاسلام مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی پیش ازاین ضمن اعلام حضور مستقلانه در انتخابات پیش‌رو، تاکید کرده بود که از حضور در فهرست‌ها بدون پذیرفتن تعهد استقبال می‌کند.

دلاور صیامی دبیر کل جبهه حامیان ولایت در نشستی خبری اسامی دوازده نامزد مورد حمایت تشکل سیاسی متبوعش برای انتخابات مجلس نهم را به شرح ذیل اعلام کرده بود:

علی مطهری، سید محمود علوی، محمد حسن ابوترابی فرد، محمدزاده، قاسم میپور، پرویز سروری، الیاس نادران، نبی رودکی، قهرمانی فرد، علی اصغرخانی، حسین مظفر و مرتضی غرقی. که با اضافه شدن چهار نامزد جدید، این فهرست انتخاباتی 16 نفره شد.

بنابراین گزارش، فهرست نهایی جبهه حامیان ولایت در حوزه انتخابیه تهران پنجشنبه هفته جاری اعلام می‌شود.

 ***لیست 59 نفره جبهه بصیرت و بیداری اسلامی

 حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری سخنگوی جبهه بصیرت و بیداری اسلامی لیست 59 نفره از کاندیداهای این جبهه در شهرستان‌های کشور را اعلام کرد.
اسامی این لیست 59 نفره که 52 نفر آن‌ها نمایندگان فعلی مجلس هستند به شرح زیر است:
استان آذربایجان شرقی: ضیاءالله اعزازی ملکی از حوزه انتخابیه بناب، محمدحسین فرهنگی از تبریز، آذرشهر و اسکو، رضا علیزاده از ورزقان و خادوانا، احد خیری از بستان‌آباد و سیدمحمدرضا حاجی‌اصغری از میانه.
استان آذربایجان غربی: مهدی عیسی‌زاده و محمد میرزایی از حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب.
استان اردبیل: جواد صبورآقچه‌کندی و حقیقت‌پور از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر و نمین و همچنین ولی اسماعیلی از گرمی و دشت مغان.
استان اصفهان: محمدکریم شهرزاد از حوزه انتخابیه اصفهان، سیدعلی‌محمد‌ موسوی مبارکه از مبارکه، محمدجواد ابطحی از خمینی‌شهر، بهروز جعفری از سمیرم، سیدناصر موسوی‌لارگانی از فلاورجان، محمدحسن قدیری ابیانه از کاشان.
استان بوشهر: ایوب پاپری مقدم از حوزه انتخابیه دشستان.
استان تهران: فرهاد بشیری از حوزه انتخابیه پاکدشت، شاهرخ رامین از دماوند و حسین گروسی از شهریار.
استان چهارمحال و بختیاری: عبدالصمد بابااحمدی از حوزه انتخابیه لردگان.
استان خراسان رضوی: سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و جواد کریمی‌قدوسی از حوزه انتخابیه مشهد و کلات، علی بروغنی از سبزوار و رستمی از قوچان و فاروج.
استان خراسان شمالی: محمدرضا حسین‌نژاد از شیروان.
استان خوزستان: فریدون حسنوند از حوزه انتخابیه اندیمشک و ناصر سودانی از حوزه انتخابیه اهواز.
استان فارس: نصرالله کوهی باغ‌اناری از حوزه انتخابیه سروستان، گربال و کوار، سیدحسین ذوالانوار از شیراز و سیدیونس موسوی سرچشمه از فیروزآباد، قیر، کارزین و فراشبند.
استان قزوین: روح‌الله عباسپور جانی از حوزه انتخابیه بوئین‌زهرا
استان کرمان: محمدرضا امیری‌کهنوج از حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج و رودبار جنوب، موسوی غضنفرآبادی از بم و شهباز حسن‌پور بیگلری از سیرجان و بردسیر.
استان کرمانشاه: محمد ‌کرمی‌راد از حوزه انتخابیه کرمانشاه، وحید احمدی از کنگاور، صحنه، هرسین‌ و دینور، سیدفتح‌الله حسینی از کاوه.
استان کهگیلویه و بویراحمد: سیدعلی محمد بزرگواری از حوزه انتخابیه کهگیلویه و بهمئی، ستار هدایت‌خواه از بویراحمد و دنا و سید‌قدرت‌الله حسینی‌پور از گچساران.
استان گلستان: سیدعلی طاهری و عبدالحسین ناصری از حوزه انتخابیه گرگان.
استان گیلان: حسن خسته‌بند از بندرانزلی، اسدالله عباسی از رودسر و املش و سیدعلی آقازاده دافساری از رشت.
استان مازندران: مقداد نجف‌نژاد از بابلسر، جمشیدی از بهشهر و فیاضی از نور.
استان لرستان: علی کائیدی از حوزه انتخابیه پل‌دختر، رضا رحیمی‌نسب از خرم‌آباد و حجت‌الله رحمانی از الیگودرز.
استان هرمزگان: احمد جباری از بندر لنگه.
استان مرکزی: علیرضا سلیمی از حوزه انتخابیه محلات و دلیجان.
استان همدان: اکبر رنجبرزاده از حوزه انتخابیه اسدآباد، محمدمهدی مفتح از رزن، سیدمحمدکاظم حجازی از همدان و عیسی جعفری از کبودرآهنگ.
استان یزد: سیدجلال یحیی‌زاده از حوزه انتخابیه تفت و میبد.

 ***17 نفر در فهرست تهران جبهه مردمی اصلاحات

دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات از نهایی شدن حضور 17 نامزد انتخابات در فهرست تهران این جبهه متشکل از فعالان سیاسی اصلاح طلب خبر داد.
حجت الاسلام 'محمد زارع فومنی' به 'خبرهای یک' ایرنا گفت: 300 نفر از چهره های مورد حمایت این جبهه در کل کشور ثبت نام کرده اند.
وی افزود: به نظر می رسد که فهرست نهایی جبهه مردمی اصلاحات تا 25 بهمن ماه منتشر شود.
دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات درباره اشتراکات لیست انتخاباتی این جبهه با دیگر احزاب اصلاح طلب گفت: چند نامزد این جبهه با دیگر احزاب اصلاح طلب مشترک هستند.
وی از نهایی شدن حضور برخی نمایندگان مجلس از جمله یک چهره پرحاشیه و خط خورده از لیست متحد جبهه اصولگرایان، دبیر کل خانه کارگر و یک نماینده اسبق زن در لیست این جبهه خبر داد.

 ***لیست 14 نفره جبهه صدای ملت در تهران
جبهه صدای ملت (منتقدان دولت دهم) 14 نامزد خود را برای قرار گرفتن در لیست تهران انتخاب کردند.

بر اساس این گزارش، جبهه صدای ملت در تهران فهرستی 14 نفره ارائه خواهد کرد که علی مطهری سرلیست آن خواهد بود.

علی مطهری، حمیدرضاکاتوزیان و علی‌عباس‌پور تهرانی پس از قرار نگرفتن در لیست جبهه متحد اصولگرایان، جبهه صدای ملت را تشکیل دادند.

 ***سرلیست جبهه مردمسالاری

دبیر کل حزب مردم سالاری گفت: سید حسین هاشمی سر لیست جبهه مردم سالاری قرار گرفت.

سید حسین هاشمی، رئیس کمیسون صنایع و معادن مجلس هشتم شورای اسلامی سرلیست جبهه مردم سالاری شد.

بر اساس این گزارش مصطفی کواکبیان،پیش از این درباره ورود منتقدین دولت به لیست جبهه مردم‌سالاری گفته بود:در حال مذاکره با بعضی از این افراد هستیم که به عنوان مثال می‌توانیم به آقای مطهری اشاره کنیم.

همچنین دبیر کل جبهه مردم سالاری قبلا از لیست 100 نفره این جبهه برای سراسر کشور و همچنین یک لیست 15 نفره برای تهران خبر داده بود.

 ***فهرست نهایی جبهه مردمسالاری
دبیر کل حزب مردمسالاری اعلام کرد: 27 بهمن فهرست نهایی جبهه مردمسالاری اعلام می شود ضمن آنکه احتمالا 30 نفر به لیست این جبهه در کل کشور اضافه خواهند شد.
مصطفی کواکبیان عضو فراکسیون اقلیت مجلس و دبیر کل حزب مردمسالاری در پاسخ به این پرسش که فهرست نهایی جبهه مردمسالاری چه زمانی اعلام خواهد شد، اظهار داشت: 27 بهمن ماه لیست نهایی این جبهه اعلام خواهد شد و بنا داریم لیست 100 نفره ای را در کل کشور ارائه دهیم البته احتمال می رود 30 نفر به لیست این جبهه در کل کشور اضافه شود.
وی درباره اینکه چه زمانی این 30 نفر به لیست مردمسالاری در کل کشور اضافه می شوند، افزود: منتظر اعلام نظر شورای نگهبان برای تایید صلاحیت ها هستیم.
کواکبیان درباره اینکه آیا از علی مطهری در فهرست خود استفاده می کنید یا نه، افزود: اگر مطهری تمایل داشته باشد نام او را در لیست جبهه مردمسالاری قرار خواهیم داد.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری در خصوص اینکه چرا جبهه مردمسالاری در حوزه انتخابیه تهران لیست کامل نمی دهد، گفت: ما در تهران بنا داریم لیست 15 نفره ای را منتشر کنیم اما اینکه چرا نمی توانیم لیست 30 نفره ای را ارائه دهیم به خاطر آن است که عده ای رد صلاحیت شده اند و عده ای دیگر را به دلایل گوناگون نمی توانیم در فهرست انتخاباتی جبهه مردمسالاری قرار دهیم.
دبیرکل حزب مردمسالاری چندی پیش از ارزیابی برای ارائه لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان از تهران در عرصه رقابت‌های انتخاباتی مجلس نهم خبر داده و گفته بود: ارزیابی داوطلبان اصلاح‌طلب انتخابات مجلس نهم در تهران نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان می‌توانند با لیست انتخاباتی 15 نفره در تهران به میدان بیایند.
مصطفی کواکبیان خاطرنشان کرده بود: این 15 نفر از میان نمایندگان فعلی مجلس، نمایندگان ادوار مجلس، اساتید دانشگاه و متخصصان متعهد و مطلع از اوضاع سیاست، جهان، حقوق و جامعه‌‎شناسی هستند.

***فهرست 17نفره نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان استان اصفهان
فهرست 17 نفره نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان استان اصفهان در 15 حوزه انتخابیه اعلام شد.
سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان استان اصفهان روزجمعه در دومین نشست این جبهه در مسجد جواد الائمه شهر اصفهان، گفت: در 45 روز گذشته حدود 30 جلسه برای بررسی افراد حائز شرایط نامزدی در مجلس نهم برگزار کردیم.
'ابوالفضل قربانی' افزود: از میان 70 نفر نامزد انتخابات، 50 نفر شاخص آنان را برای 15 حوزه انتخابیه این استان انتخاب کردیم و با آنان مذاکراتی انجام شد.
وی توضیح داد: ملاک های بررسی افراد برمبنای نظرات ویژه روحانیت و همچنین اصول مربوط به انتخابات و اینکه افراد توانایی و شرایط لازم برای مسئولیت نمایندگی مجلس را داشته باشند.
وی همچنین نام نامزدهای این جبهه را در 15 حوزه انتخابیه استان اصفهان شامل فلاورجان، نطنز، سمیرم، اردستان ، کاشان و آران و بیدگل، خوانسار و گلپایگان، نایین و خورو بیابانک،خمینی شهر و درچه، فریدون و فریدونشهر، دهاقان و شهرضا، نجف آباد و تیران و کرون، لنجان و اصفهان را قرائت کرد.
سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان استان اصفهان همچنین گفت: تاکنون در خصوص دو نامزد مورد حمایت در حوزه های انتخابیه 'شاهین شهر و میمه' و 'مبارکه' به جمع بندی نرسیده ایم.

 ***فهرست نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان خراسان

سخنگوی جبهه متحد اصول گرایان خراسان رضوی از قطعی شدن فهرست نامزدهای این جبهه در 10 حوزه انتخابیه خراسان رضوی خبر داد.
جواد آرین منش گفت: این فهرست به زودی به صورت رسمی اعلام می‌شود و در 2حوزه انتخابیه نیشابور و سبزوار به جای 2 نامزد،3 نامزد معرفی می‌شوند.
وی ادامه داد: در زمینه حوزه‌های انتخابیه تربت جام و تایباد و همچنین فریمان و سرخس نیز تاکنون به جمع بندی نرسیده‌ایم و اسامی اعلام شده توسط رسانه‌ها درباره لیست مشهد نهایی نیست.
نماینده مردم مشهد در مجلس هشتم همچنین ضمن تکذیب اخبار بعضی از رسانه‌ها درباره اعلام اسامی نامزدهای جبهه متحد اصول گرایان در مشهد، گفت: اسامی اعلام شده توسط رسانه‌ها درباره لیست مشهد نهایی نیست و نتیجه نهایی بررسی ها به زودی و صرفا از سوی سخنگوی جبهه متحد اصول گرایان استان‌اعلام می‌شود.

 ***لیست نهایی ائتلاف بزرگ اصولگرایان

موسس و سرلیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان با بیان این‌که 50 درصد لیست ائتلاف با جبهه متحد اصولگرایان یکسان است، در عین حال بیشتر رقابت‌ این ائتلاف را با اصولگرایان دانست و گفت: لیست 30 نفره این ائتلاف شنبه 29 بهمن اعلام می‌شود که تاکنون حضور افرادی همچون عباسپور، مطهری، کاتوزیان، امیدوار رضایی، افتخاری، نواب و نظری (همسر منوچهر متکی) قطعی شده است.
حسن غفوری‌فرد در نشست خبری آغاز فعالیت ائتلاف بزرگ اصولگرایان با بیان این‌که تاکنون 20 نفر از اعضای لیست این ائتلاف در تهران از مجموع 30 نفر نهایی شده است، گفت: از بنده خواسته شده است تا علاوه بر تشکیل این ائتلاف، در سرلیست آن نیز قرار گیرم.
وی با بیان این‌که این ائتلاف برای ارائه لیست در برخی از شهرستان‌ها کار خود را آغاز کرده است، ‌گفت: از آنجا که 171 حوزه انتخابیه در کل کشور تنها به یک نماینده نیاز دارد، در عمل تنها می‌توان برای برخی از شهرستان‌های بزرگ لیست ارائه داد که در همین راستا کار خود را در اصفهان شروع کرده‌ایم.

*** فدائیان اسلام فهرست انتخاباتی نمی‌دهد
محمد مهدی عبدخدائی دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با بیان اینکه جمعیت فدائیان اسلام برای انتخابات مجلس نهم لیست انتخاباتی ارائه نمی کند، اظهار داشت: معتقدیم وحدت سیاسی و اجتماعی می تواند پاسخگوی رقابتهای انتخابتی باشد؛ بنابراین نیازی به ارائه لیست های متعدد انتخاباتی نیست.
وی افزود: جمعیت فدائیان اسلام کاندیداهای انتخاباتی را فارغ از لیست ها و گروه بندی های سیاسی براساس ویژگی ها و شایستگی های فردی انتخاب می کند.
دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با بیان اینکه اختلاف سلیقه ها رسیدن به هدف را مشکل می سازد گفت: برخی گروههای سیاسی برای رسیدن به هدف وسیله های غیر معقول اتخاذ می کنند، که حتی این اختلاف سلیقه ها به هدف نیز آسیب می رساند.

***گلچین لیست های اصولگرایان در یک فهرست
دبیرکل جبهه دانشگاهیان انقلاب اسلامی اعلام کرد که لیست انتخاباتی این جبهه، ترکیب و منتخبی از همه لیست های اصولگرایان است.
'محمدرضا مرندی' گفته است: افرادی که در لیست جبهه دانشگاهیان انقلاب اسلامی حضور دارند ترکیبی از لیست های جبهه متحد اصولگرایان، جبهه پایداری انقلاب اسلامی، افراد مستقل و دیگر لیست های اصولگرا هستند.
وی افزوده است: فهرست 190 نفری این جبهه برای انتخابات مجلس نهم امشب نهایی و اعلام می شود.
دبیرکل جبهه دانشگاهیان انقلاب اسلامی گفت: تاکنون لیست 160 نفری داوطلبان مورد حمایت این جبهه در استان های مختلف کشور قطعی شده است و لیست 30 نفری تهران نیز امشب نهایی می شود.
وی در خصوص سرلیست جبهه دانشگاهیان انقلاب اسلامی گفت: چند گزینه جهت سرلیست این جبهه معرفی شده اند که امشب در خصوص این افراد تصمیم گیری نهایی و سرلیست انتخاب می شود.

 ***اشتراکات زیاد چهار لیست اصولگرا
خبرهای رسیده از اشتراک 13 گزینه مورد نظر جبهه دانشگاهیان ایران اسلامی با لیست انتخاباتی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تهران حکایت دارد.
لیست مقدماتی 30 نفره جبهه دانشگاهیان انقلاب اسلامی در تهران که امروز منتشر شد همچنین هفت گزینه مشترک با جبهه متحد اصولگرایان دارد.
سرلیست جبهه دانشگاهیان انقلاب اسلامی هم اکنون عهده دار سمت ریاست یکی از کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی است که به عنوان یکی از دو سرلیست جبهه متحد اصولگرایان نیز معرفی شده است.
از جبهه بصیرت و بیداری اسلامی نیز خبر رسیده که 18 گزینه مورد نظر این جبهه برای کرسی تهران مجلس نهم با لیست جبهه پایداری یکسان است.
بر این اساس، لیست 60 نفره بصیرت و بیداری اسلامی برای شهرستان ها امروز نهایی می شود.

 ***سهم بیشتر زنان از لیست انتخاباتی جبهه بصیرت
دبیر کل جبهه بصیرت و بیداری اسلامی از نهایی شدن اسامی 20 نفر در لیست انتخاباتی این جبهه خبر داده و گفته است که 6 نفر از لیست کنونی را بانوان تشکیل می دهند.
شمار نامزدهای زن در لیست های جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری انقلاب اسلامی که پیش از این فهرست انتخاباتی خود را منتشر کرده اند، به ترتیب پنج و چهار نفر است و بدین ترتیب شمار زنان عضو لیست جبهه بصیرت و بیداری اسلامی از دیگر لیست های پایتخت بیشتر است.
سید شهاب الدین صدر افزود: لیست نهایی جبهه بصیرت و بیداری اسلامی برای استان تهران تا پایان هفته اعلام می شود.
نایب رییس مجلس هشتم در پاسخ به سوالی مبنی بر انتشار خبری درباره رد صلاحیت وی در انتخابات مجلس نهم گفت: ترجیح می دهم در این ارتباط سخنی نگویم.

 ***توکلی در لیست ائتلاف کاندیداهای مستقل
دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور از حضور علی مطهری، علی عباس‌پور و احمد توکلی در لیست این ائتلاف خبر داد.

حسین رمضانی خردمندی، دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در خصوص اسامی لیست ائتلاف جبهه مستقل، اظهار داشت: علی مطهری، علی عباس‌پور و احمد توکلی در لیست این ائتلاف قرار دارند.

دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور تصریح کرد: فهرست نهایی لیست ائتلاف کاندیداهای مستقل روز شنبه اعلام خواهد شد که شامل چهره‌های شاخص از فعالان سیاسی و برخی نخبگان علمی و دانشگاهی است.

احمد توکلی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه "آیا شما در لیست ائتلاف کاندیداهای مستقل حضور دارید یا خیر؟" گفت: بنده در لیست جبهه متحد هستم و قرار گرفتن نامم در سایر لیست‌ها به سلیقه افراد بستگی دارد.

بر این اساس یک منبع آگاه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از رایزنی‌های این ائتلاف با حسین مظفر برای حضور در لیستشان خبر داد.

 ***علی مطهری سرلیست ائتلاف‌ کاندیداهای مستقل

روابط عمومی ائتلاف‌ کاندیداهای مستقل سراسر کشور اعلام کرد که علی مطهری ـ نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی ـ برای انتخابات دوره نهم مجلس، سر لیست این ائتلاف در تهران خواهد بود.
بنا بر اعلام روابط عمومی ائتلاف‌ کاندیداهای مستقل سراسر کشور، علی مطهری از چندی پیش و پس از دیدار با اعضای شورای هماهنگی این ائتلاف، حضور در این تشکل را مورد بررسی قرار داده بود و در گفت‌و‌گو با دبیر شورای هماهنگی ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور، موافقت نهایی را با حضور خود به عنوان سر لیست این ائتلاف در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر اعلام کرد.
حسین رمضانی خردمردی، دبیر شورای هماهنگی ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور در این رابطه گفت: فهرست این ائتلاف در تهران مشتمل بر 30 تن از نامزدهای مستقل و اصلح خواهد بود و بی‌تردید در پی حضور آقای مطهری در سر لیستی ائتلاف، از سایر چهره‌های شاخص و سرشناس نیز در فهرست نهایی بهره‌مند خواهیم شد.