سامانه پیام کوتاه جام جم
پرینت

پنج روش معجزه آسا برای جلوگیری از شکستن ناخن

یک شنبه 9 بهمن 1390 ، ساعت 10:10 - کد: 38379
برای اینکه ناخنهایتان تا آنجایی که امکان دارد زیبا و سالم باشند از روشهای زیر استفاده کنید.

مانیکور کردن ناخنهای شکننده بسیار سخت است . بنا بر این برای اینکه ناخنهایتان تا آنجایی که امکان دارد زیبا و سالم باشند از روشهای زیر استفاده کنید.

به گزارش سه نسل، اگر از ناخنهای شکننده خود خوب مواظبت کنید خیلی زود نتیجه این مراقبتها را می بینید و ناخنهای بهتر و سالمتری خواهید داشت.

اول:سعی کنید همیشه ناخنهایتان تا آنجایی که امکان دارد کوتاه باشد.

اگر ناخنهای شکننده و حساسی دارید بهتر است در فواصل زمانی بسیار کم آنها را به شکل مربع کوتاه کنید و گوشه هایش رانیزکوتاه کنید و گوشه های آن را کمی گرد کنید .سعی کنید همیشه بعد از حمام ناخنهایتان را کوتاه و یا مرتب کنید و بعد از آن یک مرطوب کننده و یا براق کننده بزنید.

دوم:ناخنهای شکننده همیشه باید به اندازه کافی مرطوب باشند

بعد ازهربار استفاده از آب ، حتما" ناخنها و پوستهای اطراف ناخنها را با کرم مرطوب کنید. قبل از اینکه بخوابید ناخنها و پوستهای اطراف آنها را با کرم فراوان مرطوب کنید و سپس دستکشهای کتانی بپوشید.

سوم : ناخنهای شکننده خود را مقاومتر کنید.

از مواد مقاوم کننده ناخن استفاده کنید اما مطمئن شوید که تولوئنیافرمالدئید در ترکیبات این مواد بکار نرفته باشد زیرا این موادممکن است باعث بروز حساسیت و یا تحریک و سوزش پوست شوند. سعی کنید از مرطوب کننده ها و تقویت کننده های طبیعی مثل روغن زیتون استفاده کنید . مواد تقویت کننده را روی ناخن و پوستهای اطراف آنبمالید و حد اقل ۱۵ دقیقه آن را پاک نکنید.

چهارم : یک لایه برق ناخن می تواند به سلامت و تقویت ناخنها کمک کند.

اگر ناخنهای حساس و شکننده ای دارید بهتر است از برق ناخن استفاده کنید اما به هیچ وجه در مصرف برق ناخن زیاده روی نکنید . فقط هفته ای یکبار از برق ناخن استفاده کنید. بنا به گزارش وب سایت مایو کلینیک ،لایه نازک برق ناخن باعث می شود که رطوبت ناخن حفظ شود و به این ترتیب شکنندگی ناخنها کمتر می شود.

پنجم: آیا مکمل های غذایی برای ناخنهای شکننده مفید هستند یا خیر؟

مکمل غذایی بیوتین به افزایش تراکم ناخنها و کاهش شکنندگی آنها کمک می کند. شما می توانید این مکمل های غذایی را از داروخانه ها و یا فروشگاههای معتبر تهیه کنید. بنا به گزارش وب سایت کلینیک مایو،مولتی ویتامینها و ژلاتینها که اغلب برای تقویت ناخنهای شکننده تجویز می شوند ، اصلا" مفید نیستند.

مترجم: فرشته مشاور

بیشتر بدانید: ناخن