سامانه پیام کوتاه جام جم
پرینت

مدل اتومبیل 5 ثروتمند جهان + عکس

پنج شنبه 6 مهر 1391 ، ساعت 11:41 - کد: 49004
میلیاردرها و مدیران شرکت های بزرگ جهان اغلب دوست دارند ثروتشان را به رخ بکشند البته نه همه آنها. اتومبیل یکی از وسایلی است که با آن می توان در مقابل مردم فخر فروشی کرد. در این گزارش مصور 10 ثروتمند جهان و اتومبیلی که معمولا سوار آن می شوند، ارائه شده است.

به گزارش سه نسل به نقل از یاهو فاینانس نوشت؛ کارلوس اسلیم مکزیکی پولدارترین مرد جهان است.

وی در هر زمینه پولساز از ارتباطات گرفته تا نفت فعالیت دارد.اسلیم معمولا سوار یک بنتلی  " Flying Spur "  به قیمت حدود 300 هزار دلار می شود.


موکش آمبانی صاحب رلیانس ایندیا ثروتمندترین مرد هند است. او مانند سایر میلیاردرها چندین اتومبیل دارد. اما اغلب از اتومبیل ماباخ به قیمت حدود 800 هزار دلار استفاده می کند.


بیل گیتس موسس مایکروسافت را همه می شناسند.بیل علاقه خاصی به  پورشه 959 کوپه دارد. از این مدل تنها 230 دستگاه تولید شده و قیمت آن حدود 400 هزار دلار است.


لاری الیسون صاحب شرکت مشهور اوراکل عاشق اتومبیل است.درواقع،‌ لاری مالک یک کلکسیون از اتومبیل های مختلف است که بسیاری آرزوی مالکیت حتی یک دستگاه از آنها را دارند. یکی از اتومبیل های مورد علاقه لاری یک مک لارن " F1" است که تنها 103 نمونه از آن تولید شده و قیمتش 4.1 میلیون دلار است.


لورن پاول جابز زن استیو جابز موسس اپل مانند شوهر فقیدش آدمی درویش مسلک است. لورن با یک آئودی "A5 " که قیمتش حدود 40 هزار دلار است رفت و آمد می کند. مترجم: بهرام افتخاری.

بیشتر بدانید: ثروتمند | خودرو