سامانه پیام کوتاه جام جم
پرینت

عجایب دنیای زیر آب + عکس

پنج شنبه 30 شهریور 1391 ، ساعت 14:49 - کد: 48662
دریا از جمله مکان‌هایی است که همیشه به شگفتی‌ها و زیبایی‌هایش معروف بوده است، اما همین دریا در برخی از مواقع می‌تواند بسیار زشت و گاهی چندش آور باشد.

به گزارش سه نسل به نقل از باشگاه خبرنگاران، آبزی‌ها و موجودات دریا می‌توانند گاهی اوقات بسیار زشت و بد چهره باشند و البته این زشتی به نوعی از اجداد ماقبل تاریخ به آنها رسیده است؛ این آبزی‌های بد چهره، تعداد نادری هستند و بیشتر در اعماق اقیانوس‌ها زندگی می‌کنند.

کوسه یک تکه

این موجود نوعی کوسه به حساب می‌آید و یکی از زشت‌ترین موجودات دریایی است؛ بدن یک تکه این کوسه به قدری زشت است که کمتر کسی دوست دارد با آن روبرو شود، البته این کوسه با همین ظاهر نخراشیده بسیار خطرناک نیز هست، ولی بسیار اوقات در انتهای اقیانوس زندگی می‌کند و به ندرت از آنجا بالاتر می‌آید.

Oreo-dory

این ماهی که مانند کوسه قبلی در انتهای دریاها زندگی می‌کند، یکی دیگر از موجودات زشت اعماق اقیانوس‌ها است؛ این ماهی از نداشتن بدن رنج می‌برد و به نوعی یک سر بزرگ به یک بدن کوچک متصل شده است؛ محققان به این ماهی کله ماهی شناور نیز می‌گویند.

 

ماهی سنگی

این ماهی خطرناک که در کف اقیانوس زندگی می‌کند، به قدری زشت است که هیچکس نمی‌تواند لحظه‌ای چهره آن را تحمل کند؛ این ماهی یکی از سمی‌ترین و کشنده‌ترین ماهی‌های درون آب است و می‌تواند خودش را شبیه به محیط اطرافش بکند و بیشتر به مانند یک سنگ یا مرجان می‌ماند.

قورت دهنده سیاه

این ماهی که به نام قورت دهنده عظیم نیز شناخته می‌شود، می‌تواند یک ماهی متوسط را به راحتی ببلعد؛ این ماهی شاید به تنهایی زشت نباشد، اما وقتی یک ماهی دیگر را می‌خورد، تمام آن را در چینه دان زیر گلویش جمع می‌کند؛ این باعث می‌شود که این ماهی یک گلوی بسیار بزرگ پیدا کند و همچنین چهره‌اش نیز تغییر می‌کند.

ماهی خشن

این ماهی با توجه به چهره بسیار زشت و عصبانی که دارد به این نام مشهور شده است؛ او دندان های بسیار تیز، استخوان‌های تیغ مانند و همچنین یک آنتن در میان چشمانش دارد؛ این ماهی در کف دریا، منتظر طعمه‌های فضولی می‌شود که با شاخک‌هایش بازی می‌کنند و سپس در یک حرکت آنها را از بین می‌برد.

 

Goblin Shark

این بار نیز یک کوسه دیگر در میان لیست زشت ترین‌ها قرار دارد؛ این کوسه که جانورشناسان آن را به موجودات فضایی نسبت می‌دهند، یک بینی بسیار بزرگ و خارج از فرمی دارد؛ این دماغ باعث شده است تا هم زشت باشد و هم اینکه تاحدی بامزه نیز شده است؛ این کوسه در اعماق اقیانوس‌ها و بیشتر در سواحل ژاپن دیده شده است.

بیشتر بدانید: عجایب | دریا | عجیب