سامانه پیام کوتاه جام جم
پرینت

با عرض پوزش از مخاطبان به دلیل انتشار این صحنه دلخراش

صحنه دلخراش از قتل در سوریه + فیلم

سه شنبه 4 مهر 1391 ، ساعت 11:33 - کد: 48911
تازه‌ترین جنایت تروریست‌ها در شهر دمشق، انفجار پل "حافظ اسد" بود که منجر به جان دادن یک جوان سوری شد که پس از آن از ناحیه گردن دچار پارگی رگ شد و خون از گلوی وی فواره ‌زد.

به گزارش سه نسل، در عین حال که هتل «امیه» در شهر دمشق شاهد برگزاری کنفرانس «نجات ملی سوریه» توسط «هیئت هماهنگی ملی معارضان سوریه» و با مشارکت 20 حزب، جریان و تشکل معارض با حضور سفرای کشورهای ایران، روسیه و چین و کاردار مصر در دمشق بود، تروریست‌ها در نزدیکی‌های این هتل بمبی را در کنار پل حافظ اسد معروف به «جسر الرئیس» منفجر کردند که منجر به خلق صحنه‌ای دلخراش و تاسف بار شد. 

جوان سوری که بر اثر اصابت ترکش جان باخت

در این حادثه یک جوان سوری که از کنار پل در حال گذر بود، دچار حداثه دلخراشی شد و جان باخت. اصابت ترکش‌های بمب به زیر گلوی وی به گونه‌ای منجر به فوران خون شد که لحظاتی بعد در محل جان باخت و نیروهای مردمی «جیش الشعبی» که در محل حاضر بودند، نیز نتوانستند وی را نجات دهند. 

افراد مسلح از کشتن مردم بی‌گناه سوریه چه سودی می‌برند و چرا حامیان آنها که مدعی دموکراسی و خیزش مردمی برای نجات سوریه هستند، با دیدن این صحنه‌ها باز هم سکوت کرده‌اند و وانمود می‌کنند این اقدامات برای نجات مردم سوریه است.

سه نسل همزمان با انتشار تصویر ویدئوی دلخراش زیر، از کاربران خود عذرخواهی و اعلام می‌کند که تنها هدف انتشار این تصاویر نشان دادن ماهیت اصلی گروه‌های مسلحی است که زیر نظر مخالفان خارج‌نشین سوریه در ترکیه فعالیت می‌کنند و با حمایت رسمی و غیررسمی آمریکا، فرانسه، ترکیه، عربستان سعودی، قطر و دیگر متحدان غربی و عربی وارد خاک سوریه شده‌اند و با انواع سلاح‌های سبک و نیمه‌سنگین و بمب و بسته‌های انفجاری علیه ملت،‌ دولت، حاکمیت، تمامیت ارضی و امنیت ملی سوریه می‌جنگند و برخی نهادهای بین‌المللی تحت کنترل آمریکا مقابله ارتش سوریه با این عناصر را خشونت علیه معترضان می‌نامند و خواستار توقف آن هستند.

به کاربرانی که نمی‌توانند مشاهده تصاویر دلخراش را تحمل کنند، پیشنهاد می‌شود از دیدن این تصاویر خودداری کنند.

این اولین بار نیست که شاهد چنین جنایاتی در سوریه هستیم. چندی پیش نیز عناصر مسلح سلفی-تکفیری-وهابی وابسته به گروهک «ارتش آزاد سوریه» 13 تا 15 نفر از سران قبیله آل بری از مهم‌ترین قبایل حلب را پس از ضرب و شتم بسیار، از فاصله‌ای کمتر از سه متر به رگبار گلوله بستند و در حماة کارمند گمرگ را با بیش از 100 گلوله از فاصله دو متری کشتند.

بیشتر بدانید: سوریه